Na południowych, stromych stokach Rybnickiego Grzbietu znajduje się kilka wychodni skalnych całkiem sporych rozmiarów. Ukryte w gęstym lesie są rzadko odwiedzane przez piechurów, częściej chyba przez rowerzystów przejeżdżających single trackiem. Co najmniej dwie wykorzystywane są przez wspinaczy. Jedna ze skałek wyróżnia się wielkością, ma swoją nazwę i można z niej podziwiać okolicę, choć nie tylko tę najbliższą. Nosi ona nazwę Kazikowej Skały.

Najbliższa okolica skałki to Piekielna Dolinka, obecnie część wsi Grzmiąca.
Dawniej domów i łąk było tu więcej (zdjęcie ze strony polska-org.pl).
Ze skałki widać kamieniołom w Rybnicy Leśnej na górze Bukowiec.
Można dostrzec kamieniołom w Świerkach, który "zagrał" w serialu "Znaki".
Jest stąd widok na Głuszycę, Sierpnicę, Głuszycę Górną na tle Gór Sowich, Wzgórz Wyrębińskich, Wzgórz Włodzickich i Gór Suchych.
Oprócz tego widać Masyw Śnieżnika. Na szczycie Śnieżnika powstaje wieża widokowa i już ją widać. Jak się dobrze przyjrzeć to na zdjęciu jest jeszcze jedna wieża, choć nie widokowa a nadawcza. To maszt na Czarnej Górze, która wtopiona jest w sylwetkę Śnieżnika.
Po lewej stronie Włodzickiej Góry widać Hruby Jesenik. Pomiędzy Keprnikiem a Vozką widać nawet maszt Pradziada. Nieco bliższe pasmo widoczne na tle Jeseników to Góry Bialskie z Czernicą.
Na koniec jeszcze jedna z wielu skałek Rybnickiego Grzbietu, prawie tak duża jak Kazikowa Skała i również wykorzystywana do wspinaczki.
Spore zgrupowanie skał znajduje się również w dolinie Rybnej w rejonie wodospadu. Skałki znajdują się po obu stronach tego potoku.