Trasa:
Michałkowa -> Skaliczna (491 m) -> Kurasz (547 m) -> Cerekwica (567 m) -> Glinno -> Boreczna (590 m) -> Lisiec (547 m) -> Michałkowa.

 


   Ta wycieczka to pierwsza, niestety nieudana,  próba zlokalizowania krzyża Der tote Junge na stokach Cerekwicy. Początek na rozdrożu Zagórze Śląskie, Glinno Michałkowa. Stoi tam skromna kapliczka.Widok na Góry Sowie ze stoków Wagi (495 m). W dolinie wieś Michałkowa. Z prawej strony Dział Michałkowski z Liśćcem (549 m). Na wprost wierzchołek Wielkiej Sowy.
Z tego samego miejsca fragment Działu Michałkowskiego i z prawej Babi Kamień (670 m).
W drodze na Cerekwicę.
Widok ze stoków wzniesienia Kurasz (548 m). Po lewej Wawrzyn (503 m), na wprost Dębniak (453 m). W oddali Ślęża, Szczytna (466 m) i Radunia.
Widok z łąk na Cerekwicy.
Od lewej Grzybina (572 m), Pisana (640 m), Kokot (775 m), Wielka Sowa. Na tle Wielkiej Sowy można dostrzec jeszcze Ostrzew (716 m). Mała Sowa jest mocno przysłonięta przez drzewa po prawej stronie zdjęcia.
Grzybina (572 m) i Pisana (640 m).
Ze wzgórz nad drogą Michałkowa - Glinno widok na wzniesienie Waga, z trójkątną polaną, po prawej stronie zdjęcia. Tam zaczęła się wycieczka.
Tu Wagę przysłania drzewko, ale nic nie przeszkadza podziwiać oddalone Góry Wałbrzyskie. I tak od lewej widoczna jest Borowa (853 m) i Sucha (775 m), Przełęcz Kozia, Kozioł (774 m), Wołowiec (776 m) i Mały Wołowiec (718 m). Przy ładnej pogodzie za tym ostatnim widoczna byłaby Śnieżka.  Następnie mamy ciąg płaskich wzniesień i wybija się Klasztorzysko (631 m). Na prawo od niego Palczyk (588 m). Za nimi, na dalszym planie Chełmiec i fragment Trójgarbu.
W stronę Glinna.
Dział Michałkowski a za nim Babi Kamień. Po prawej Borowa i Góry Wałbrzyskie.
Po drugiej stronie wzgórza otwiera się widok na Wielką i Małą Sowę. Przed nimi Przygodna Kopa (762 m). Z lewej strony niższy Ostrzew (715 m), wyższy Kokot (755 m).
Ranczo w przysiółku Boreczna.
Glinno na tle wzniesień opisanych wyżej.
Glinno już całkiem blisko.
Kościół pw. Matki Bożej Bolesnej w Glinnie.
Glinno, krzyż przydrożny.

 
W drodze powrotnej, ze stoków Borecznej (590 m), widok na przysiółek o tej samej nazwie. W oddali masyw Ślęży.
Na Grzbiecie Michałkowskim, widok na Wielką Sowę.
Z okolic kulminacji Lisiec (547 m), widok na kościół w Michałkowej