Trasa:
Boguszów - Gorce, dolna stacja wyciągu -> Dzikowiec, wieża widokowa -> Dzikowiec (836 m) -> Dzikowiec Mały (695 m) -> Grzędy, ruiny zamku Konradów -> Ptasi Śpiew -> Pięć Stawów -> Boguszów - Gorce, dolna stacja wyciągu.

                                                                          

   Byliśmy już kiedyś na tej górze i podziwialiśmy widoki z wieży, ale tym razem chcemy przejść cały grzbiet Dzikowca i odwiedzić pewien zamek.
Rozpoczynamy z parkingu przy dolnej stacji wyciągu. Korzystamy z żółtego szlaku, który choć stromy, to i tak lepszy od wejścia wzdłuż wyciągu.Trzeba wejść dość wysoko żeby zobaczyć ten krajobraz. A widać od lewej: Turzynę (895 m) i Klin (866 m), bliżej rozległy Bukowiec (898 m), w głębi na prawo od Bukowca Suchawa (928 m), Kostrzyna (906 m), Włostowa (903 m). Na bliskim planie Stożek Wielki (841 m) i obok niego Stożek Mały (745 m). Na prawo od nich, na dalszym planie Garbatka (797 m). Z prawej, na ostatnim planie Ostaš (700m).Kto nie obejrzy się za siebie nie straci tego widoku, zobaczy go z nieodległej wieży widokowej.Po męczącym podejściu można chwilę odpocząć na ławce pod wyciągiem.Z wieży widokowej jest widok na Karkonosze. Po lewej stronie widać Góry Krucze z wyraźnym stożkiem Královeckého Špičáku. Na bliskim planie po lewej Stachoń (808 m).Lesista Wielka (860 m) i Stachoń. Za linią drzew na pierwszym planie Brzozówka (765 m).Następne dwa zdjęcia to widok jak z podejścia poszerzony o Góry Stołowe i fragment Gór Suchych.


Z lewej strony pojawia się Borowa a w oddali Góry Sowie.Tu dominują Góry Wałbrzyskie z Borową. W oddali widoczny jest Masyw Ślęży.No i wreszcie Chełmiec, z lewej na dalszym planie Trójgarb.Wierzchołek Dzikowca nie jest już miejscem widokowym.Jest nim za to porastająca młodnikiem polana poniżej szczytu. Z prawej strony Mniszek (711 m), za nim Trójgarb (778 m).Chełmiec i Boguszów-Gorce.W środku zdjęcia, na horyzoncie Ptasia Kopa i Lisi Kamień. Z prawej strony, na ostatnim planie Ślęża i Radunia.Góry Wałbrzyskie z Borową.Borowa w centrum zdjęcia, po prawej Góry Sowie.Na Karkonosze również można popatrzeć. Z lewej Góry Krucze.Na pierwszym planie Wysoka (808 m), dalej Góry Krucze i Karkonosze.Charakterystyczne drzewo na grzbiecie Dzikowca.Dzikowiec od strony płn.-zach.Chełmiec z rejonu Łysego Drzewa.Niewielkie skałki na grzbiecie Dzikowca.Oddalone Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie.W drodze na Dzikowiec Mały.


Na Dzikowcu Małym (695 m). Widok na Karkonosze, Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie.Rudawy Janowickie i Góry Kaczawskie.Trójgarb, Mniszek i Chełmiec.Żeby dojść do wsi Grzędy, gdzie znajdują się ruiny zamku Konradów trzeba trochę pokluczyć leśnymi drogami.Z lasu wychodzi się na rozległe łąki z widokiem na Wzgórza Krzeszowskie (Góra Ziuty, 630 m) i odległe Karkonosze.Przez łąki do zamku Konradów.


Już widać ruiny zamku.


Parę widoków z porośniętej trawą sterty kamieni, którą obecnie jest zamek Konradów.
Z lewej Jastrzębia Góra (637 m), z prawej wzgórze Mielnik (622 m). Zabudowania należą do przysiółka Ptasi Śpiew.

 
Mielnik.
Wzgórza Masywu Dzikowca.Góra Ziuty, Grzędy i Śnieżka.
Droga powrotna biegnie przez Ptasi Śpiew u stóp wzniesienia Mielnik.
Niedaleko Starego Lesieńca pojawiły się chmury burzowe.
Stary Lesieniec przed burzą. Mniszek, Mały Chełmiec, Chełmiec i Cichawa czekają na deszcz.
Masyw Dzikowca z okolic Starego Lesieńca.
Ostatnie fotki przed ulewą.