Pisarzowice, kościół Wniebowzięcia NMP na tle Kozich Górek (645 m). Po lewej Szubieniczna (700 m). W siodełku na lewo wierzchołek Wielkiej Kopy (871 m). Całkiem z lewej oddalone: Bielec ( 871 m), Dzicza Góra (881 m), Wołek (878 m).Pisarzowice, Szubieniczna (700 m) na prawo od wieży kościelnej. W głębi Bielec. Z lewej strony zdjęcia Ostra (653 m) na tle Jagody (743 m).Po prawej Ostra i Jagoda, po lewej Szarak (605 m).Szarak.


Łąki wzdłuż Jaworowej.Widok na Góry Wałbrzyskie i Kamienne spod Szaraka. Wyróżnia się Chełmiec.
Z tego samego miejsca oddalone Góry Kamienne i Góry Krucze.Góry Krucze z Szaraka. Drugi wyraźny kopczyk od prawej to Zadzierna, trzeci to Královecký Špičák.Trochę przesłonięte drzewami Rudzianka (637 m), Łysunia (678 m) i Łysek (653 m) z Szaraka.Skałki na Szaraku.Zlepieńce i mur skalny na Jaworowej (758 m).Skalnik ze szczytu Jaworowej.Skałki na szczycie Jaworowej.Wielka Kopa z górnej części mikrostacji narciarskiej Pisarzowice-Czarnów.Niewielkie skałki pod szczytem Liściastej (755 m).GSS na szczycie Liściastej.Przełęcz pod Wilkowyją.Widoki z przełęczy.
Czoło (1268 m). Niżej Rudnik (853 m). Z prawej Wilkowyja (776 m).Łysocina (1189 m), Czoło, Smogornia (1489 m) z resztkami śniegu. Bliżej Zielona Skała (647 m) z kopalnią amfibolitów w Ogorzelcu, Sulica (942 m), Rudnik.Na zbliżeniu wyraźniej widać śnieg na Smogorni.Kamieniołom w Ogorzelcu.Po drugiej stronie przełęczy widać stoki Skalnika, oddalony Bielec z kamieniołomem Rędziny, Szubieniczną (756 m) i fragment Stróżnika (808 m).Centralnie Stróżnik i Wielka Kopa.Bukowa (755 m).Bukowa i Liściasta.Bielec z poręby pod Wilkowyją.


Stróżnik i Wielka Kopa, bliżej Jagoda (743 m).W oddali Trójgarb i Chełmiec.Tuż pod szczytem Wilkowyi. Z lewej Dvorsky les, po prawej Łysocina.Z lewej Góry Krucze i wzgórza Bramy Lubawskiej, po prawej Dvorsky les.Pośrodku Liściasta. Po lewej wystają wierzchołki Gór Wałbrzyskich i Kamiennych. Po prawej można dostrzec Góry Stołowe.W pobliżu Rozdroża pod Bobrzakiem, Bielec między Skalnikiem a Szubieniczną (756 m).Skalnik.Bielec. Wielka Kopa za Szubieniczną i Jagodą.Tu dodatkowo z Trójgarbem i Chełmcem.Stróżnik i Wielka Kopa za Szubieniczną z rozdroża.Wiatka na Rozdrożu pod Bobrzakiem.Rozdroże. Wiatka schowana za wysokimi świerkami.Szczyt Bobrzaka (839 m).Czarnów.W oddali Góry Sowie, Wałbrzyskie i Kamienne.Szubieniczna i Jagoda.Jaworowa, Bukowa, Wilkowyja.Widok z zielonego szlaku.Szubieniczna.Jaworowa, Bukowa, Wilkowyja.Bielec z siodła między Skalnikiem a Szubieniczną. Z prawej hałda - geostanowisko Czarnów.Czarnów, hałda.  Wielka Kopa.Wielka Kopa.W drodze na Szubieniczną. Zabudowania Czarnowa. W oddali Łysocina i Czoło.Tu dodatkowo Śnieżka.Wychodnie skalne na szczycie Szubienicznej.Wielka Kopa z siodła między Szubieniczną i Jagodą.Jagoda.Pod Ostrą (653 m).Skałki na Ostrej.Ciekawostka z Ostrej. Rodzaj schodów na skałkę szczytową od strony Pisarzowic. Czyżby nie tak dawno szczyt ten był widokowy?Mikrostacja narciarska Pisarzowice - Czarnów.Stary Trakt Kamiennogórsko-Kowarski.Ostra z Traktu.Pisarzowice.