Hradisko (441 m)

Hradisko (Grodzisko) (441 m) czyli Přední Cvilínský kopec albo po prostu Cvilín to wzniesienie leżące na terenie śląskiego miasta Krnov. Od ponad czterystu lat jest miejscem pielgrzymkowym. Początkowa stała tu drewniana kaplica. W latach 1722-1728 wystawiono w miejscu kaplicy pielgrzymkowy kościół  św. Krzyża i Matki Boskiej Bolesnej.

Zegar słoneczny na ścianie kościoła.

Drogę krzyżową na Cvilinie wieńczy barokowa kaplica z 1729 r.

W odległości 400 m od szczytu stoi wieża widokowa Cvilin z roku 1903.

Widok na Krnov z Grodziska.

W drodze do ruin zamku Šelenburk.

Šelenburk (423 m)

Šelenburk (423 m) to inaczej Zadní Cvilínský kopec, również Šelemburk. Na tym wzgórzu już we wczesnej epoce kamiennej istniało warowne grodzisko. Sucha fosa otaczająca zamek powstała na bazie historycznych umocnień. Zamek pierwszy raz wzmiankowano w 1253 roku. Przez lata zmieniali się jego właściciele. Ostatecznie został opuszczony po wojnie trzydziestoletniej. Przez lata niszczał a w roku 1861 posłużył jako źródło kamienia wykorzystanego do budowy drogi. Mimo to do naszych czasów dotrwało sporo śladów po średniowiecznej warowni.

Z murów zamkowych ładnie widać Přední Cvilínský kopec.

Doskonale widoczna jest również polska wieś Bliszczyce.

Strážiště (396 m)

Na tym wzniesieniu w 1913 roku wybudowano wieżę, która otrzymała imię Hansa Kudlicha. Ten urodzony w 1823 roku w Úvalně lekarz i polityk będąc najmłodszym posłem austriackiego parlamentu złożył wniosek o zniesienie poddaństwa i pańszczyzny na terytorium monarchii Habsburgów. Parlament austriacki przyjął stosowną uchwałę w 1848 roku. Kudlich zmarł w roku 1917. W roku 1923 szczątki Kudlicha oraz jego żony złożono w przyziemiu wieży przez co stała się ona również jego mauzoleum.