Dobrošov (624m) - z cyklu Sudecki Włóczykij - leży w części Sudetów zwanej Náchodská vrchovina.Na szczycie znajduje się schronisko turystyczne, Jiráskova chata, z wieżą widokową. W okolicy Dobrošova znajdują się pochodzące z lat 1936-1938 liczne i ciężkie obwarowania czechosłowackich fortyfikacji – tzw. Grupa warowna Dobrošov.
   Auto zostawiliśmy na parkingu koło twierdzy. Z dwóch stron jest on obsadzony czereśniami. Dłuższą chwilę objadaliśmy się przepysznymi owocami, choć nie było łatwo je zerwać, dolne gałęzie już były ogołocone.
   Była już dość późna pora i wiedzieliśmy, że trasa turystyczna w twierdzy jest nieczynna lecz, mimo to, poszliśmy obejrzeć umocnienia. W oddali dostrzegliśmy schron Můstek.
W pobliżu głównego wejścia znajduje się prezentacja różnych typów zapór przeciwczołgowych.
Dělostřelecký srub Zelený jest największym ukończonym obiektem twierdzy Dobrošov. Ukończonym w sensie wybetonowanym, przygotowanym do uzbrojenia. Haubice, w które miał być wyposażony nigdy nie zostały zamontowane. Obecnie schron jest głównym wejściem do podziemnej trasy turystycznej, którą można przejść do schronu Můstek.
A oto schron Můstek z bliska.
Na jego szczycie znajduje się ogólnie dostępny punkt widokowy, z którego dostrzegliśmy odwiedzony tego dnia Špičák widoczny nad grupą wiatraków.
Oprócz tego można dostrzec prawie wszystkie pasma Sudetów Zachodnich i Środkowych.


My oczywiście szczególną uwagę zwróciliśmy na wzniesienie  Dobrošov.
Nie zwlekając udaliśmy się do Jiráskovej chaty.  
Wiele nie pooglądaliśmy z powodu zmierzchu, tu widok na zbiornik wodny Rozkoš.
Na przeciwko chaty, na skałce, ustawiony jest kamienny krzyż. Tym widokiem zakończyliśmy naszą wycieczkę.