W listopadzie 2019 roku, na szczycie Czerniawskiej Kopy, oddano do użytku wieżę widokową o wysokości 15 m. Z Czerniawy-Zdroju można do niej dojść np. zielonym szlakiem, który biegnąc dalej prowadzi na wierzchowinę Wysokiego Grzbietu Gór Izerskich. Wieża na Czerniawskiej Kopie wykonana jest z modrzewia i zdaje się być solidną konstrukcją.
Z racji usytuowania wieży widoki w kierunku południowym są ograniczone przez Stóg Izerski...
oraz Smrk.
Patrząc na zachód na pierwszym planie widzimy Małą Górę (728 m). Za nią jest Měděnec (777 m) i Svinský vrch (757 m). Po prawej stronie przez mgiełki przebijają wzniesienia Pogórza Łużyckiego.
Na zbliżeniu można dostrzec stożek Klíča (759 m), Hvozd (750 m), Malý buk (712 m), Velký Buk (736 m), Bouřný (703 m). Z prawej strony Jedlová (774 m) nieco przesłonięta przez Weberberg (710 m).
Pogórze Łużyckie. Centralnie Kottmar, po prawej grupa wzniesień z Czornebohem.
Z wieży jest doskonały widok na Pogórze Izerskie.
Patrząc w kierunku wschodnim widzimy Góry Kaczawskie, Grzbiet Kamienicki Gór Izerskich z Sępią Górą i Kamienicą oraz Opaleniec.
Z Czerniawskiej Kopy schodzimy czarnym szlakiem oraz singletrackiem "Nad Czerniawą". Idziemy "pod prąd" więc widzimy nadjeżdżających rowerzystów z daleka. Po drodze znajdujemy pierwsze w tym sezonie maślaki i prawdziwki. Mijamy potok Graniczna.
Jeden z dopływów, dość dziki zakątek.
Oglądamy kaskady Czarnego Potoku. Zamiast spodziewanych wodospadów widzimy opróżnione zbiorniki przy zaporach przeciwrumoszowych.
Jedynie na pierwszej kaskadzie coś się dzieje, ale przepływ wody jest niewielki.
Dom z sygnaturką, najwyżej położone zabudowanie Czerniawy-Zdroju.
Czerniawska Kopa z doliny Czarnego Potoku.
Górna część Czerniawy.
Grota w Czerniawie-Zdroju,  jedno z geostanowisk polecanych przez przewodnik Geostrada Sudecka.
Po powrocie do Świeradowa-Zdroju oglądamy część uzdrowiskową.