Z parkingu Na Skřítku, równie łatwo jak w Hruby Jesenik, można powędrować w ciekawe miejsca Hanušovické vrchoviny. Niebieski szlak prowadzi do rozdroża Pod Bílým kamenem. Stąd, po przejściu niecałych 400 m.  dotrzemy do nieoznakowanej drogi, która wiedzie wprost do sztolni Pod Bílým kamenem. Jest to XVIII w. wyrobisko po wydobyciu srebra. Głębsze partie dawnej kopalni zalane są wodą.

Nad sztolnią wznosi się pionowa ściana zakończona białą skałą. Jak widać nazwa Bílý kámen nie wzięła się znikąd. Na drugim i trzecim zdjęciu w tle widać wzniesienie Pec (1311 m). Jasna plamka poniżej szczytu to Ztracené kameny.

Szczyt skały jest niezłym punktem widokowym. W środku zdjęcia, na najdalszym planie widać Masyw Śnieżnika. Śnieżnik jest w tej grupie skrajnie z prawej. Z prawej strony zdjęcia, na bliższym niż Śnieżnik planie, widoczne są Ucháč (1009 m) i Černá stráň (1237 m). Przed nią znajduje się Rudná hora (915 m) a najbliżej Závada (871 m). Z lewej na zdjęciu widać wzniesienia Hanušovické vrchoviny.

Od lewej Śnieżnik, bliżej: Ucháč (1009 m), Černá stráň (1237 m) i Vozka (1377 m), bliżej: Rudná hora (915 m), Mravenečník (1343 m), Dlouhé Stráně (1353 m) i Vřesník (1342 m), najbliżej (871 m)         i Závora (899 m).

Widok z Pecem (1311 m).

Skałka Bílý kámen leży kilkadziesiąt metrów poniżej szczytu o tej samej nazwie (948 m).

Kilkaset metrów dalej znajduje się grzęda skalna o nazwie Černé kameny. Jest to zespół skałek i rumowisk o długości około 70 i wysokości do 18 metrów.

Černé kameny to najbardziej widokowe miejsce w tym grzbiecie. Po stronie zachodniej są tu właściwie te same widoki co ze skałki Bílý kámen.

Po stronie wschodniej widoczna jest Ostružná (1184 m) i Větrný vrch (918 m) (z nadajnikiem). Między nimi jeszcze Ostrý (941 m).

Ostrý (941 m), Větrný vrch (918 m), Výhledy (865 m) i Kamenná hora (799 m).

Výhledy (865 m), Kamenná hora (799 m), Dobřečovská hora (809 m) i Špičák (778 m).

Kolejna grupa skalna to Bílé kameny.

Jest z nich widok na górki w okolicach Dobřečova.

Bardzo blisko Bílych kameny znajduje się jeszcze jedna grupa skalna, sporych rozmiarów mur skalny bez nazwy.

Grzbiet kończy wzniesienie Skály (929 m) ze ścianami skalnymi dochodzącymi do 15 m wysokości.

Dobrze stąd widać Smrčník (919 m) i Kamenný vrch (955 m).

Poza tym znane już widoki.

Skrzyżowanie szlaków Hvězda po drodze na Kamenný vrch.

Na Kamenným vrchu czeka na nas taka platforma widokowa.

Mimo dość wysokiej konstrukcji rewelacji widokowych brak. Świerki robią się coraz wyższe i niedługo zasłonią wszystko.

Na razie da się jeszcze dostrzec Pradziada.

Na parking Na Skřítku wracamy zielonym szlakiem. Urozmaiceniem na tej monotonnej trasie są grzyby rosnące tuż przy drodze oraz skałka Krtinec.

Skałka oferuje całkiem ładny, choć nieco ograniczony widok.