Žabokrky 46 (Hronov), chałupa zrębowa, dawna gajówka, zabytek od 1932 roku. Budynek z wysuniętą nad wejściem izbą opartą na słupach jest specyficznym przykładem architektury ludowej. W 1813 roku w gajówce urządzono prowizoryczny lazaret dla żołnierzy rosyjskich maszerujących na Lipsk. Około trzydziestu żołnierzy zmarło, pochowano ich przy drodze poniżej domu. Stary krzyż oznacza tę mogiłę. Obecnie i dom, i krzyż schowane są w gęstych zaroślach.
Velký Dřevíč (Hronov), kamienny krzyż przy ulicy V Lískách.
Kolejny krzyż i ciekawy element architektoniczny w budynku nr 184.
Zbór Czechosłowackiego Kościoła Husyckiego. Budynek został wzniesiony w latach 1923-24 na działce rolnika Jiřího Jiráska, którą przekazał bezpłatnie na cel budowy kościoła. Mieszkał w domu nr 72 znajdującym się naprzeciw obecnego zboru. Projekt przygotował hronovski budowniczy Bohumil Kubeček. Kamień węgielny położono 12 sierpnia 1923 roku. Realizacją budowy kierował Jan Eckert. 2 i 3 sierpnia 1924 r. uroczyście otwarto świątynię. W wydarzeniu brał udział założyciel i patriarcha dr Karel Farský.
Rzeka Metuje.
Hronov, kostel Všech svatých. Najstarszy zabytek Hronova, wzmiankowany w 1359 roku, wybudowany w miejscu wcześniejszej gotyckiej kaplicy. Po zniszczeniach w czasie wojny trzydziestoletniej wyremontowano i przebudowano go dopiero w XVIII stuleciu.
Stary, przykościelny cmentarz.
Figura św.Wacława. Jej autorem jest pochodzący z Červenego Kostelca rzeźbiarz Břetislav Kafka (1891-1967), bardziej znany z działalności na polu parapsychologii. Wykonany z piaskowca pomnik został we wrześniu 1940 r. uroczyście poświęcony przez ks. Svatoša, dziekana w Boušínie i wikarego nachodzkiego, przy udziale proboszcza hronovskiego ks. Marečka i innych kapłanów.
Późnorenesansowa dzwonnica z 1610 roku została postawiona po pożarze wcześniejszej, drewnianej budowli. Nową, kamienną dzwonnica wybudowano wyższą o jedną kondygnację i dodano drewnianą izbicę z dachem namiotowym zwieńczonym ośmioboczną iglicą.
Figura św. Jana Nepomucena w pobliżu kościoła.
Dom rodzinny Aloise Jiráska, cenionego czeskiego pisarza.
Inna zabytkowa chałupa - domek Knahla.
Słup maryjny z 1725 roku, w tle budynek przedszkola i szkoły podstawowej w Hronovie.
Ulica Dvorská. Zazwyczaj w takich wnękach umieszczano inne figury, tu Wenus.
Kościół ewangelicki w Hronovie.
Domy w okolicy rozcesti Studénky i wieża widokowa na Signálu (501 m).
Przepiękne łany zbóż.
Rozhledna Na Signálu.
Rozległy pagórek w środku kadru to Končinský kopec (530 m). Za nim powinny być widoczne Karkonosze. Z prawej Jestřebí hory.
Poniżej wieży pěchotní srub T-S 1a Kóta B.
Jestřebí hory i miasto Hronov. Na dalszym planie Adršpašsko-teplické skály i Ostaš (700 m). Dalej Góry Kamienne i Broumovské stěny.
Nad Hronovem rozległe Vrse (519 m). W oddali Broumovské stěny i Božanovský Špičák (773 m). Po prawej fragment Skalniaka.
W stronę Gór Stołowych. Widać m.in. Božanovský Špičák (773 m), Skalniak (915 m), Kruczą Kopę (721 m). Z prawej Wzgórza Lewińskie z Grodczynem i Gomołą.
Orlické hory i Podorlická pahorkatina. Z lewej oczywiście Orlica, z prawej m.in. Dobrošov (624 m).
W kierunku południowo-zachodnim dominuje dość płaski krajobraz. W dole, pod wieżą pěchotní srub T-S 1a Kóta A.
Ten sam schron bojowy z bliska.
W drodze do Nachodu.
Kolejny ze schronów na naszej drodze, pěchotní srub N-S 93b Vrcha II.
Wieża na Signálu z oddali.
Rzut oka na Skalniak.
Rzut oka na Ostaš.
Pavlišov, pomnik poległych w I wś.
Pavlišov, bojowy schron piechoty N-S 90 Vodojem.
Z widokiem na Gomołę.
Náchod - Babí, budynek szkoły podstawowej.