Dańczów, dzwonnica alarmowa z XIX wieku.

Niebieski szlak w kierunku Kruczej Kopy w 2016 nie był przesadnie ciekawy. Widoków nie było i jedynie skałki, szczególnie w okolicach wierzchołka, uatrakcyjniały go.

Skałka z punktem widokowym od dołu.

Punkt widokowy na Kruczej Kopie.

Widoki były bardzo ograniczone. Można było dostrzec stoki Rogowej Kopy a nad nimi górne partie Narożnika i Kopy Śmierci. Intrygujący był biały punkcik w środku zdjęcia.

Okazało się, że to gompa Związku Buddyjskiego Khordong w Polsce. Ich siedziba leży na terenie przysiółka Kociołek należącego do Darkowa.

Z Kruczej Kopy można jeszcze dostrzec Średnią Kopę (747 m), Grodczyn (803 m) i Orlicę.

Na zielonym szlaku w stronę Jerzykowi Wielkich.

W niewielkiej odległości od wsi znajduje się sad założony przez Lasy Państwowe. Jego zadaniem jest zachowanie dawnych odmian drzew owocowych. Materiał do nasadzeń pozyskano z drzew rosnących na terenie nie istniejących już wsi na obszarze Gór Stołowych. Sad podzielony jest na część ogólnodostępną i część zamkniętą. Przez część ogólnodostępną przebiega szlak turystyczny, jest tam miejsce odpoczynku i tablica informacyjna.

By chronić sad przed zwierzyną leśną ogrodzono go a wejście na jego teren poprowadzono drabinką.

Sad jest na tyle duży, że otaczające go drzewa nie zasłaniają widoku i można z jego terenu oglądać Karkonosze.

Na północnym skraju Jerzykowic odsłaniają się górnokredowe piaskowce kwarcowo-skaleniowe. Jest to jedno ze stanowisk Geostrady Sudeckiej.

Kilka zdjęć z Jerzykowic Wielkich.

Do Dańczowa wracamy czerwonym szlakiem (fragment GSS). Tu wreszcie mamy trochę widoków.

Dańczów.

Geostrada wskazuje jeszcze jeden kamieniołom na terenie Jerzykowic. Są to dwa stare wyrobiska, w których wydobywano granity monzonitowe. Docieramy do nich od pierwszego za Kudową ostrego zakrętu drogi Stu Zakrętów.