Na ten należący do Sudeckiego Włóczykija wierzchołek wybraliśmy się w ponury grudniowy dzień. Z Vlčkovic na Studený (721 m) prowadzi czerwony szlak. Początkowo biegnie on wśród pół i łąk oferując widok m.in. na Vysoký kámen (843 m), Hejnov (711 m). Na dalszym planie, na wprost, Suchý vrch (995 m) i Javorně (781 m) (po prawej).

Zbliżenie na Suchý vrch.

W kierunku płn-wsch. wśród łąk pokrytych śniegiem, pośrodku kadru, widoczne są dwie kępy drzew porastające Šibeniční vrch (607 m). Na nieco dalszym planie po lewej widoczne są Přední hraniční vrch (722 m) i Zadní hraniční vrch (712 m). Na ostatnim planie zakryty chmurami Masyw Śnieżnika.

Dalsza droga na szczyt prowadzi lasem.

Niecałe sto metrów od szczytu znajduje się skalne urwisko o długości około 500 m i wysokości ponad 10 metrów, niektóre skały osiągają nawet 25 metrową wysokość.

Z punktu widokowego na krawędzi urwiska widać zachmurzony Masyw Śnieżnika i  Vysoký kámen (843 m).

Vysoký kámen (843 m) i Hejnov (711 m) a dalej Bouda (845 m), kota 885 m i Javorně (781 m). Najdalej Suchý vrch (995 m) i Buková hora (958 m).

Zbliżenie na Suchý vrch (995 m).

Suchý vrch (995 m), Buková hora (958 m) i Na Hoblovně (794 m). Bardziej na prawo słabo widoczny Lázek (714 m).

Zbliżenie na Těchonín, w którym funkcjonuje Centrum biologické ochrany.

W oddali Svitavská pahorkatina.

Schodzimy szlakiem do rozcesti Studenský horný les skąd leśną drogą wracamy w kierunku Vlčkovic. Między drzewami dostrzegamy Studenecké skály. Z jakiegoś powodu nie podeszliśmy pod skalną ścianę.

Bardziej na północ skałki są zdecydowanie niższe i znajdują się bardzo blisko drogi.

Z leśnej drogi w kierunku Masywu Śnieżnika.

Widok z czerwonego szlaku na Vlčkovice. W tle wylesiony Kostelní vrch (688 m).

Chmury nad Masywem Śnieżnika nie chcą się podnieść.

Vlčkovice, kaplica Narození Panny Marie.