Do Ścinawki Średniej dojechaliśmy pociągiem i czerwonym szlakiem poszliśmy w kierunku Góry Wszystkich Świętych. Szliśmy jak szliśmy, tempo nie było zaplanowane i spóźniłem się. Może minutę, może sekundę, może jedenaście sekund. A fajnie byłoby mieć zdjęcie zrobione 11.11.11 o godz.11:11. A tak popatrzcie sami.
(Na zdjęciu kościół Matki Boskiej Bolesnej w Nowej Rudzie, sanktuarium położone na szczycie Kościelca (586m), wzniesienia wyrastającego z zachodniego zbocza Góry Wszystkich Świętych).Ruszyliśmy w stronę wieży widokowej.Wieża stanęła staraniem sekcji Kłodzkiego Towarzystwa Górskiego (Glatzer Gebirgsverein) ze Słupca. Wcześniej stała tam od 1889 r. drewniana miniwieża o wysokości 2,8 m – już wówczas miejsce było popularne wśród turystów. 12 czerwca 1913 r. położono kamień węgielny pod budowę nowej wieży i jeszcze w tym samym roku budowla została ukończona. Wieża otrzymała imię feldmarszałka Helmutha Karla von Moltke, którego rodzina, mająca siedzibę w Krzyżowej, wsparła finansowo budowę. Jego wizerunek umieszczono na płaskorzeźbie nad wejściem. W latach 80. XX wieku wieża zaczęła powoli popadać w ruinę. Wówczas to zawalił się balkonik i schody. Po pewnym czasie wieżę częściowo odrestaurowano, naprawiając schody i dach (balkoniku nadal nie ma).
Wieżę widać wyraźnie od strony północno-wschodniej i z części Słupca. Droga do niej prowadzi z ul. Radkowskiej w Słupcu (szosa Słupiec-Ścinawka Średnia). Z galerii wieży widoczna jest szeroka panorama ziemi kłodzkiej z Masywem Śnieżnika, Górami Stołowymi, Górami Suchymi, Sowimi i Bardzkimi. Dalej widać również Czechy (Broumowskie Ściany), a przy sprzyjających warunkach pogodowych także Śnieżkę w Karkonoszach. (Za Wikipedią).Wieża i ruiny schroniska Lukasbaude.I jeszcze widok w słońcu.Parę widoków z wieży. Na ostatnim zdjęciu Góra św. Anny.Góra Wszystkich Świętych z drogi na Górę Świętej Anny.Zabudowania Bieganowa i maszt na Górze Świętej Anny.


Widok na kamieniołom w Słupcu.


Wieża widokowa na Górze Świętej Anny. Wtedy zajęta przez różnego rodzaju anteny nadawcze i niedostępna dla turystów. Obecnie została wyremontowana i można z niej podziwiać widoki.


Schodziliśmy w stronę Nowej Rudy. Przy kościele pw. Św. Anny.Widok na Nową Rudę.Kamień ustawiony na pamiątkę Carla Ferche, działacza noworudzkiej sekcji Kłodzkiego Towarzystwa Górskiego.